Seminer & Workshop

Sorularınız ve kayıt için benzamani@benzamani.com mail atabilir , 535 629 7868 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kadın, erkek olmanın ötesinde; ilahi erilin ve dişilin kutsal dansı…

14-19 Haziran 2016 Kazdağları Kadın ve erkek olmaya dair bilinçaltımızdaki inançlar ve bu inançları

31 Ağustos – 7 Eylül Ali Erdiç Başaran & Bige Demirhan

Ali Erdinç Başaran & Bige Demirhan Kazdağları Endes Kamp 31 Ağustos 2016 çarşamba Kazdağları End

POZİTİF Festival

  POZİTİF Festival 4-5-6 Mart 2016 İstanbul Marma Hotel &SPA Öyle bir festival hayal edin ki “Ha

Mart’ta Hindistan’dayız

        BİRlikte Hindistandayız            Gidiş 19 Mart 2016 – 2 Nisan 2016 Dönüş (istediğiniz bölü

Kalbin Bilgeliğinde Yaşamak

Kalbin Bilgeliğinde Yaşamak!  SEVGİ kalbimizin sezgisel bilgisidir. Altı haftalık programın amacı; k

12.12.2015 Hande Akın ile Uyanış&Uyumlanma Meditasyonu

Hande Akın ile Uyanış & Uyumlanma Meditasyonu 12 rakamının pek çok gizemi var. 12 burç gökyüzünd

 • “Ben zamanı” grup çalışmaları - Hande Akın

  Amaç?
  Daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürmek için farkındalığı geliştirmek, bakış açılarını zenginleştirmek. Sınırlandıran inanç kalıplarından özgürleşerek sonsuz olasılıklarla arzu edilen yaşamı yaratan bilinç düzeyine ulaşmak ve yaşamı yaşamak !
  Nasıl?
  Günlük hayatta yaşadığımız olayları, sergilediğimiz davranışları sorgulayarak, fark ederek ve dönüştürerek.
  Yöntem?
  Grubun BİRlik bilincinden ve enerjisinden faydalanarak zihinsel dönüşüm&duygu boşaltım teknikleriyle (EFT, REGRESYON vb.) rahatsız hissettiren duyguları boşaltmak ve yerine iyi hissettiren duyguları ekmek. Yaşam kalitesini yükselten eylemleri uygulatmak. Gruplar belirli sayıda yerimiz olduğundan 15 kişi ile sınırlıdır.
 • Sorgula & Fark et & Dönüştür Semineri

  Hayatımızda bizi zorlayan, üzen, çıkmaza sokan, aşamadığımız pek çok olay yaşıyoruz. Pek çok kişiyle bir aradayız. Bunun yanı sıra yaşamımıza renk katan pek çok güzelliği de yaşıyoruz. Pek çok güzel insanla da birlikteyiz. Peki ama neden? Neden başkalarının sorunları farklıyken sizinkiler başka? Neden genelde bazı durumlar hepimiz için geçerli? İş, ilişki, sağlık, sosyal yaşam, para hep tıkandığımız konular... Biz mi yaratıyoruz yaşamımızı? Hayatımızı şekillendiren inançlarımız, derin duygularımız ve korkularımız mı? İstediğimiz, mutlu olduğumuz hayatı yaratmak için neye ihtiyacımız var? Buyurun SORGULAmaya... Sonra gelin FARK ETelim, bilinçaltımızı keşfedelim. Ve DÖNÜŞTÜRelim...
 • İş hayatında başarı için sahip olduğunuz gücü artırın Semineri

  Yaşam boyunca doğal gücümüzü çeşitli şekilde kaybederiz ve de kazanırız. Kaybettiğimizde yaşam sevincimiz azalır, başarısız oluruz. Kazandığımızda ise yaşamımızı kahramanca yaşar, istediğimiz her başarıyı yaratırız. Bu seminerde; öncelikle başarıya engel olan, enerjimizi tüketen inançlara ve davranış kalıplarına bakacağız. Ardından sürdürülebilir başarı için duygularımızın dilini anlamayı öğreneceğiz. Sonuç; hayatınızda mucizevi başarılar elde etmek için neler yapabileceğinizi fark edecek ve uygulamaya başlayacaksınız.
 • İletişim = ilişki Semineri

  Hayatımızda her an iletişim kuruyoruz. Eşimizle, çocuğumuzla, annemizle, kayınvalidemizle arkadaşımızla, çalışanımızla, işverenimizle, otobüs şoförüyle, sokağımızı süpüren belediye işçisiyle… İletişimi nasıl kurduğumuz ilişkimizin kalitesine, gelişimine etki ediyor. Herkes eşsiz olsa da bazı özelliklerimiz ortak. Bu ortak özellikler çerçevesinde; 360° bakış açısıyla daha sağlıklı iletişim ve daha sağlıklı, geliştiren ilişkiler kurabiliriz. Bu seminerde iletişim ve ilişki problemleri yaşamamak için neler yapabiliriz? Bunları konuşacağız. Ayrıca; sağlıklı ve keyifli ilişkiler için ipuçları vereceğiz. Zihnimizi dinlendirmek için birtakım egzersizler yapacağız.
 • Yaşamda KOÇ olmak Semineri

  Ülkemizde yeni bir meslek olan koçluğa dair tüm bilinmeyenler bu seminerde… Yaşam koçluğunun nedir? Koçluk nasıl gelişti? Koçluktan nasıl fayda sağlarsınız? Yaşam kalitenizi artırmak için kendi hayatınıza uygulayabileceğiniz temel koçluk teknikleri nelerdir?
 • Duygularımız hayatımızı nasıl yönetiyor? Workshop

  Duygularımız bize ne anlatıyor? Biz ne anlıyoruz? Her an duygularımız anadilimiz gibi bizimle konuşuyor. Peki biz duygularımızın dilinden anlıyor muyuz? Duygularımızı dinlemeyi biliyor muyuz? İşte tüm bu sorulara öncelikle anne karnından itibaren hissettiklerimizle ve duygularımızla cevaplar bulmaya başlayabiliriz. Anne karnından itibaren pek çok duyguyu, genetik özelliklerimizi aldığımız gibi annemizden, babamızdan aldık. Yaşam boyu çevremizden almaya da devam ettik. Farkında olmadık! Yaşadığımız olaylarla sahip olduğumuz duyguları pekiştirdik ve yeni duygular edindik. Duygu = enerji dersek taşıdığımız duyguların enerjisi yaşamımıza etki ediyor diyebilir miyiz? Bu sorunun cevabını duygularımızın dilini çözdükçe anlayabiliriz. Yaşamımızı öfke, acı, nefret, kızgınlık, kırgınlık, utanç, suçluluk, kıskançlık, üzüntü gibi duygularımızın ve korkularımızın yönetmesi yerine bilinçli aklımızı devreye sokabiliriz. Nasıl mı? Gelin hep birlikte fark edelim, zihinsel dönüşüm tekniklerini uygulayarak bizi sınırlandıran duygularımızdan ve korkularımızdan özgürleşelim. Daha mutlu ve huzurlu, iyi hisseden insan olma yolunda kahramanca ilerleyelim. Hazır mısınız? "Ben zamanı" geldi.
 • Duyuları aktive ederek akılda kalıcı sunum eğitimi

  Herkesin algılama şekli farklıdır. Kimisi sıkılırken, kimisi dikkatle dinleyebilir. Sunumların farklı algılama tiplerinin tümüne hitap edecek şekilde hazırlanması ve sunulması önemlidir. Görsel, işitsel ve kinestetik yöntemleri kullanarak akılda kalıcı, interaktif sunumlar yapabilmek için tasarlanmış bir eğitimdir. Tüm bildiğiniz sunum tekniklerini unutun. Yeni çağ insanı için sunumu öğrenin.
 • Kişilik stilleri Eğitimi… Sizinki hangisi?

  Kişisel etkinliğinizi artıracağınız bir workshop… Kendi iletişim tarzınızı tanımlamak ve diğer kişilik stillerini öğrenerek iletişimi geliştirmek için interaktif bir çalışmadır.
 • AŞK’a GEL Workshop

  İlişkilerin ve evliliğin tarihçesi… Eril dişil denge… İlişkiye dair bilinçaltı korkuları fark etmek! Flört… İlişkiyi tüketmeden beslemek… Sağlıklı eril ve dişil enerjinin farkına varmak. Meditasyonlarla harmanlanmış çekim yasasını harekete geçiren eğlenceli bir çalışma… Zihnimizi dengelemek, dinlendirmek için yorgun zihinlere şifa Zihnimiz aslında elle tutamadığımız, gözle göremediğimiz soyut bir kavram… Zihnimizi ilkokuldaki derslerimizden öğrendiğimiz kadarıyla beynimizin düşünen tarafı olarak algılıyoruz. İnsan beynini görebildiğimiz, görsel olarak algılayabildiğimiz için zihnimizi de biraz daha elle tutulur, gözle görülür hale getiriyoruz. Yani zihnimizi; zihnimizin algılaması için somutlaştırıyoruz. Sürekli düşünen bir zihne yani beyne sahip olunca yoruluruz. Amacımız; zihinsel yorgunluğu tatlı bir huzura dönüştürmek… İşte bu kısa molada; düşüncelerimizin farklılığının sağ ya da sol beynimizi; daha aktif kullanmaktan nasıl kaynaklandığını fark ediyoruz. Sağ beyin insanının düşünce ve davranış şeklini, sol beyin insanının düşünce ve davranış şeklini algılıyoruz. İkisi arasındaki farkları öğreniyoruz. En önemlisi sağ sol beynimizi dengeleyerek yorgun zihinlerimizi dinlendiriyoruz, rahatlıyoruz. Huzurla doluyoruz.
 • İlişkilerde bağımlılık mı? Bağlılık mı?

  · Tamamı uygulamalara dayalı bir workshop… Temel aktiviteler; Karşılıklı bağlılık, Kendinizi Sevmeyi Öğrenmek, Duygularınızı Hissetmeyi Öğrenmek, Yaratıcılığa Sahip Çıkmak, Gerçeği Söylemeyi Öğrenmek, Sözlere sadık kalmak, Pozitif enerjide kalmak, İletişim becerileri, Anda sorun çözme…
 • Taze fikir makinesi olmak ister misiniz?

  Taze fikirlerin 6 temel ilkesi; basitlik, beklenmediklik, somutluk, güvenilirlik, duygusallık, hikayeler üzerine inşa edilmiş besleyici ve ilham verici bir workshop…
 • Dersimiz: HAYAT BİLGİSİ

  Kuantum fiziğine genel bakış… Korku nedir? Nasıl dönüştürülür? Affetmek… Arınma meditasyonu… Parayla ilgili çalışmalar… Yeni güne başlamak… Doğru hedef belirleme ip uçları… Hayat amacı nedir? Motivasyon çalışması…
 • Algılama Yönetimi Eğitimi

  Ne olduğumuz değil, nasıl algılandığımız önemlidir! Kendi algılamanızı ve algılanmanızı masaya yatıran pazarlama&reklam bilgileriyle donatılmış bir eğitim…
 • Değerler, Vizyon, Hedef ve Eylemler Workshop

  · Değerlerimiz nelerdir? Değerlerin üzerine inşa edilen yaşam nasıldır? Vizyon belirleme, hedefler koyma ve eyleme geçme üzerine interaktif bir çalışma
 • Regresyon nedir? Seminer ve bireysel seans

  Olumsuz duygulardan ve bu duyguların bilinçaltındaki olumsuz inanç kalıplarından arınarak yaşamda daha iyi hissetmek mümkün. Regresyon bu arınmayı gerçekleştiren, hızlı etki eden bir tekniktir. Programlar 2 saatlik yarım günlük ve tam günlük olarak tasarlanmıştır.